Agenda 2010
2009 Tentoonstellingen & Activiteiten 2010

6 februari t/m 20 maart

zaterdag 6 februari workshop Pop Art Stilleven

Hein van der Voort

De schilderijen van Hein van der Voort ontstaan al vele jaren naar aanleiding van de reizen die hij maakt door de Verenigde Staten. Elementen uit de natuur en cultuur komen terug in zijn werk. Daarnaast komen vaak zaken voor als persoonlijke avonturen en ervaringen.
Het werk van Van Der Voort is o.a. aangekocht door het Stedelijk Museum Amsterdam. De kunstenaar ontving meerdere malen een stipendium van het Fond voor de Beeldende Kunsten te Amsterdam.


Workshops
(en andere activiteiten)

Pop Art Stilleven

Zaterdag 6 februari van 11.00 tot 15.00 uur verzorgt kunstschilder Hein van der Voort op de openingsdag van zijn expositie een workshop schilderen. U gaat aan de slag met een door de kunstenaar vooropgesteld stilleven op een schildersdoek van 60x80, penselen en acrylverf.

De 4 uur durende workshop wordt aangeboden aan volwassenen en is inclusief lunch, koffie, thee, en materiaal. Kosten € 65,-. Maximaal 12 deelnemers


Glasobject maken

Een workshop verzorgt door glaskunstenares Kim ten Oever, dat vorig jaar erg succesvol was, wordt daarom dit jaar nogmaals aangeboden aan volwassenen op zaterdag 6 maart. Deelnemers maken hun eigen glasobject. De keuze uit objecten bestaat uit een staander of een raamhanger, rond of een rechthoek. Beide vormen kunnen hangen of staan. Voor de hanger worden haakjes versmolten in het object, en voor de staander kan voor een meerprijs van € 20,- een houder gekocht worden.

De workshop kan van start gaan met minimaal 10 aanmelders. Kosten € 85,-.

Kleurplaatwedstrijd

Doe mee op de openingsdag zaterdag 10 april aan de kleurplaatwedstrijd en win een kleine zeefdruk van Ronald Boonacker! Zowel volwassenen als kinderen zijn op deze gezellige openingsdag tussen 10.00 tot 14.00 uur welkom om de kleurplaat van Ronald Boonacker te komen tekenen en schilderen op ons atelier. De kunstenaar maakt om 15.00 uur de winnaars bekend.

Materiaalgebruik en deelname aan de wedstrijd is gratis. Een kleurplaatwedstrijd voor alle leeftijden!


Screensaver

U beleeft op de openingsdag zaterdag 18 september van fotograaf Dennis A-Tjak een heel speciale workshop. Samen met de kunstenaar wordt er een stilleven gemaakt van diverse voorwerpen. Zelf kunt u ook iets meenemen waar u graag een foto van wilt maken. De kunstenaar heeft zijn camera meegenomen, en leert de deelnemers hoe het beste een foto te maken van het stilleven, of uitgekozen voorwerp. De foto wordt uiteindelijk naar u gemaild in een jpeg. Bestand, die u kunt gebruiken op uw computer als screensaver.

De deelnamekosten bedragen € 10,- inclusief materiaal, koffie en thee. Voor iedereen die zijn of haar computer een persoonlijk tintje wilt geven.

Illustratie maken

Het thema van de kinderboekenweek is nog niet bekend. Maar tijdens deze week hangen diverse werken uit de collectie van de kunstuitleen, die betrekking hebben op dit thema in de expositieruimte van de bibliotheek Hillegom. Woensdag 6 oktober verzorgt de kunstuitleen in de expositieruimte van de bibliotheek Hillegom (!) de workshop 'Illustraties maken'  voor kinderen van 14.00 tot 15.00 uur. De kinderen krijgen een korte uitleg over het geëxposeerde werk, en zullen daarna zelf aan de slag gaan met verf en kwasten.

Deelnamekosten € 5,-. Maximaal 12 deelnemers.


Portret boetseren

Zaterdag 23 oktober van 13.00 tot 14.30 uur verzorgt keramiste Patricia Elsakkers een workshop boetseren. De deelnemers aan de workshop boetseren met klei een kop, die in de oven gebakken zal worden. De korte workshop wordt aangeboden aan volwassenen, en is inclusief koffie en thee.

Kosten € 25,-. De workshop kan van start gaan met minimaal 10 aanmelders.

Place mat maken

Tijdens de openingsdag zaterdag 6 november tussen 10.00 en 14.00 uur verzorgt de kunstenares Ellen van Toor een inloopworkshop 'Place mats maken' voor alle leeftijden. Naast muziek papier, veertjes, behangetjes wordt ook afval materialen als snoep papiertjes, verpakkingsmateriaal etc. verwerkt in de place mats. Kinderen en ouders kunnen zelf ook persoonlijke dingen meenemen zoals fotootjes, tekeningen (die ter plekke gemaakt worden), recepten noem het maar. Er kan 1 place mat gemaakt worden, maar ook bijvoorbeeld 4. Met het vooruitzicht op de december maand is het ook leuk om de gemaakte place mats uiteindelijk aan iemand cadeau te doen!

De deelnamekosten bedragen € 5,-, dit is inclusief materiaal, koffie, thee en limonade.




10 april t/m 23 mei





Ronald Boonacker

Op de openingsdag zaterdag 10 april een kleurplaatwedstrijd. De prijswinnaars winnen een kleine zeefdruk van de kunstenaar, verpakt in een bijpassend doosje!

Als kunstenaar haalt hij zijn inspiratie uit z'n reizen naar de zon en de exotische natuur. Ronald  Boonacker werkt graag met felle rode en gele kleuren, en met krachtige accenten in bijvoorbeeld goud. Hij werkt vanuit zijn atelier in Amsterdam, maar vertoeft ook regelmatig in Acapulco waar hij de tropische omgeving met zon, zee en strand schildert. De kunstenaar heeft een zonnige kijk op het leven. Tropische stranden, eilanden en palmen zijn zijn lievelingsonderwerpen. Het is dus niet verwonderlijk dat zijn werken titels hebben als Una serata toscana, Royal palms en Route du soleil.



18 september t/m 23 oktober

 

zaterdag 18 september workshop Screensaver

Dennis A-Tjak en Lonneke Kuysten

Fotograaf Dennis A-Tjak heeft als grote passie het fotograferen van bloemen. Voor zijn nieuwe boek 'Royal Flowers of the Netherlands' fotografeerde hij tientallen bolgewassen met koninklijke namen. De namen verwijzen direct naar het koningshuis, zoals de 'Prinses Juliana'-tulp. Voor de soms zeer zeldzame variateiten van tulp, hyacint en narcis bezocht hij gespecialiseerde kwekers en de paleistuin van Het Loo om de bloemen op de gevoelige plaat vast te leggen. Bloemen in knop, in volle bloei; in alle stadia weet A-Tjak de schoonheid ervan te benadrukken, met grote aandacht voor licht en lichtinval.

 

 

Keramiste Lonneke Kuysten studeerde in 1998 af aan de Gerrit Rietveld Academie te Amsterdam. Als kunstenares maakt ze beelden geïnspireerd door het moment, herinnering of kijken naar de natuur. Haar inspiratie haalt ze vooral uit flora en fauna.

"Ik probeer een herinnering of beweging stil te leggen als een moment opname, zoals de bloei of het verwelken van een bloem bij een fotograaf versteend." Zowel staande als hangende objecten zijn het resultaat.

Wordt tijdens de expositie lid, of u doet een aankoop uit het geëxposeerde werk, en ontvang gratis het boek 'Royal Flowers of the Netherlands', gesigneerd door de kunstenaar!


6 november t/m 18 december

zaterdag 6 november inloopworkshop Place mats maken

Ellen van Toor

 

Ellen van Toor weet al van kindsbeen af een eigen wereld te maken met kleine restjes papier, veertjes, stofjes; haar moeder had er een la vol van. Nog steeds is collage, want daar hebben wij het hier over, met grafiek gecombineerd, haar techniek. Inmiddels volwassen maakt zij werken die gaan over vrijheid en beperking. Dit lijkt met zichzelf in tegenspraak, maar is het niet. Het één heeft immers geen bestaansrecht zonder het ander.

Haar symbolen voor deze twee uitersten zijn vis en vogel. Zij verkennen elkaars elementen, overschrijden elkaars grenzen, al dan niet met succes. De werken ontstaan uit inspiratie, die zij heel nuchter zelf oproept, door gewoon aan het werk te gaan. Met als resultaat prachtige werken in voorzichtige kleuren van papierrestjes die al een verleden met zich meedragen.

Ellen van Toor studeerde aan de Koninklijke Academie voor Beeldende Kunsten te Den Haag.